Peeling Jel Cilt İçin Ne İşe Yarar?

peeling jel

Peeling jel son derece kolay bir kullanıma sahiptir. Oldukça pratik bir şekilde cildinizi ölü derilerden arındırmaya yarayan peeling jeli sayesinde cildinizi bakım yapabilir ve aynı zamanda da kusursuz bir makyaja da hazırlayabilirsiniz. 

Peeling çeşitleri cildin derinlemesine arınmasını sağlar. Cildin temizlenmesi cilt bakımı konusunda ve özellikle de Kore cilt bakım rutini aşamalarında en önemli adımdır. Cildin tamamen temiz olması ardından kullanılacak diğer tüm cilt bakım ürünlerinin çok daha etkin kullanılmasına yardımcı olur. Yüz bakım ürünleri arasında oldukça sık tercih edilen doğal peeling çeşitlerinin kullanımı ve detayları konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için blog yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

 

Peeling Jel Nasıl Kullanılır?

Peeling jel aslında yüz temizleme köpüğü veya jeli sonrasında cildi ölü derilerden ve siyah noktalardan arındırmak için ve aynı zamanda da gözenekleri temizlemek için kullanılır. Hafif nemli olan cilde uygulanması gereken peeling jeli içerisinde tanecikler bulunur. Bu tanecikler yüz bakımı sırasında cilt yüzeyinde arındırıcı bir göreve sahiptir. Cildin en iyi şekilde ölü derilerden temizlenmesini sağlar ve cildi yumuşatır. Yüze peeling uygularken dairesel hareketler yapmak gerekir ve böylece cildin yüzeyinde biriken ölü deri, kir, yağ, makyaj kalıntısı ve siyah nokta gibi kirlerden cilt tamamen arınmış olur. Peeling jel sonrası cildinizi yıkamanın ardından bir tonik uygulaması da yapmanız gerekir. 

 

Cilt Bakımı Adımlarını Takip Edin

Cilt bakımı adımlarında peeling jeli kullanımı sonrasında tonik uygulamak ve ardından da diğer bakım ürünlerine geçmek gerekir. Temizlenmiş ve gözenekleri tamamen açık olan cildinize serum uygulamak önemlidir. Serum sonrası çöz çevresi serumu ve krem uygulamak cilde yoğun nem desteği sağlar ve eğer uygulamayı gece yapıyorsanız mutlaka gece boyu bakım yapan bir krem kullanmanızı da öneririz. Ayrıca krem ve serum öncesinde eğer cildiniz makyaj ve ışıktan çok yorulmuşsa haftada en az 1-2 kez cilt maskesi de uygulayabilirsiniz. Cilt bakımı adımlarında maske kullanımı cilde yüklü bir nem kazandırma açısından büyük bir öneme sahiptir ve aynı zamanda da bu tarz kağıt maskelerle cildinizi daha canlı bir hale getirebilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir