Lapis Taşı Tesbih Hakkında Merak Edilenler

Lapis taşı tesbih diğer bir adı ile lapis lazuli taşı tesbih gece taşı olarak da adlandırılır. Koyu lacivert ve koyu mavi bir renge sahiptir. Yarı saydam ya da opak bir görüntü de olur. Lapis taşı tesbih kireç taşı ile minerallerinin birleşmesi ile oluşturur.  Yani bu tesbih doğal mineral taşlardan oluşmaktadır. Maddi manevi çok büyük bir değere sahip olan bu tesbih kaliteli ve dikkat çekicidir. Değerli zanaatkarlar bu taşı yıllarca ziynet eşyalarına işlemişlerdir. Lapisl lazuli taşı tesbih modeli de buna örnektir.

Lapis Taşı Tesbih Özellikleri

Dokuz yüz yirmi beş veya yüz ayar gümüş kazaz püsküllü modeller mevcuttur. Bu değerli model ile lapis taşı tesbih değeri artmıştır. Lapis taşı tesbih modelinin Afganistan, Pakistan, İtalya, Angola, Sibirya başlıca çıkarıldığı yerlerdir. Lapis lazuli tesbih çocukların solunum yolu hastalıkları tedavisinde kullanılır. Ve korkularını alır. Tiroit bezlerini hareketlendirir. Tansiyon düzenleme, fiziksel yetenek ve iletişim yeteneklerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Bulanık zihni berraklaştırır. İnsana netlik kazandırır. Kaygıları azaltır.

Lapis Taşı Tesbihinin Diğer Tesbih Modellerinden Farkı

Lapis taşı tesbih zarif görünümü ve kabiliyet gerektiren ince işçiliği nedeniyle diğer tesbih modellerinden ayrılmıştır. Çok eski dönemlerden beri lapis lazuli tesbih üretilmektedir. Lapis taşı tesbih modelinin hammaddesini mavi renk ve mineralli olan lapis taşı verir. Bu nedenlerle tesbih tutkunları tarafından diğer tesbih modelleri arasında bu mineralli taşın ismini alan model ayrı tutulmaktadır. Bu bilgiler düşünüldüğünde lapis lazuli tesbih kullanmanın size ayrıcalık kazandıracağını düşünmeniz kaçınılmazdır.

Lapis Lazuli Taş Tesbih Bütçe Dostu Haliyle Dergâh Tesbihte

Hiçbir tesbih meraklısının sıradan olmaması ve tesbih tercihiyle özel hissetmesi anlayışıyla Dergâh Tesbih müşterilerine fırsat bütünlüğü bakımından kaçırılmayacak çözümler sunmaktadır. Kaliteden ödün vermeyen Dergâh Tesbih’ de Lapis lazuli tesbih çeşitli ürün yelpazesi ve avantajları ile hazırlanmıştır. Lapis lazuli tesbih fiyatları bütçe dostu haliyle meraklılarını beklemektedir. Türkiye’ de yıllardır tesbih ve farklı aksesuar üretiminde öncü marka olan Dergâh Tesbih müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya devam ederek güvenebileceğiniz lider bir markadır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest