AKŞAM YEMEKLERİNE RENK KATACAK KUZU PİRZOLA

Kuzu eti diğer kırmızı etlere göre daha yumuşak ve daha tatlı olması ile nam salmıştır. Ayrıca bu etin yumuşak olması nedeniyle ızgarada kuzu pirzola daha fazla tercih edilir. Kuzu pirzola fiyat açısından biraz daha tuzlu olabilmesine karşın piştikten sonra verdiğiniz paranın karşılığını kesinlikle aldığınızı söyleyebiliriz. Ayrıca Molu Et sitemizde kuzu pirzola fiyatı diğer marketlere göre çok daha uygundur.

Üstüne üstlük kuzu pirzola kalori dengesi diğer kırmızı etlere göre oldukça harikadır. Diğer etlere göre daha az yağlı olmasına karşın içinde bulundurduğu yüksek protein rezervi sayesinde ağır bir spor gününün akşamına mangalda kuzu pirzola yapmak çok daha iyi bir fikir olacaktır.

IZGARA KUZU PİRZOLA TARİFİ

Kuzu pirzola yemek tarifi safhamıza geçersek, öncelikle kuzu etine lezzet katacak malzemelerimizi tanımamız gerekir. Bu malzemeleri ise şu şekilde sıralayabiliriz; bir kg kuzu pirzola, yarım su bardağı zeytinyağı, bir orta büyüklükte soğan, bir dal maydanoz, bir diş sarımsak, birkaç dal taze kekik, bir tatlı kaşığı rendelenmiş limon kabuğu, bir tutam tuz, bir tutam karabiber, bir tutam kırmızı toz biber.

Malzemelerinizi toparlayıp tezgâha aldıktan sonra pişirme aşamasına geçmeden önce ızgaranızın altını açmalısınız. Eğer mangalda yapacaksanız, odun kömürünün ve çıraların köz haline gelene kadar yanmasını beklemelisiniz. Aksi durumda etin dışı yanarken içi pişmez.

Her şeyden emin olduktan sonra öncelikle, malzemelerde belirttiğimiz orta büyüklükteki soğanı rendenin iri delikli tarafında rendeleyip derin bir kaba almalısınız. Bunun üzerine bir diş rendelenmiş sarımsağı, yarım su bardağı zeytinyağını, taze kekik yapraklarını, bir tutam rendelenmiş limon kabuğunu, bir tutam tuzu, bir tutam karabiberi ve bir tutam kırmızı toz biberi ekleyerek birbirlerine harmanlanıncaya kadar iyice karıştırmalısınız.

Bu aşamanın ardından karışıma 1 kilo kuzu pirzola ekleyip pirzolalar karışımı özümseyinceye kadar karıştırın ardından karışımın üzerini streç film ile örtüp 3-4 saat buzdolabında bekletin.

Daha sonra ister ızgara tavayı ısıtıp pirzolaları önlü arkalı kızarıncaya kadar pişirin ister mangalda pirzolaları usul usul pişirin.  Kuzu pirzola piştikten sonra ise üzerine bir dal maydanoz serpiştirerek servis edebilirsiniz. Ürünleri incelemek için Moluet’i ziyaret edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest