Kullanımı çok eski zamanlardan günümüze gelen kuka tesbih diğer tesbihlere göre çok farklı bir yapıya sahiptir. Kibar ve estetik görünen kuka tesbih tropikal bir meyve olan kuka ağacı meyvesinden yapılır. Günümüzde model model üretilen kuka tesbih kişinin isteğine ve zekine göre işlemeli kuka tesbih ya da 99’luk kuka tesbih olarak karşımıza çıkmaktadır. Hatta lüks bir görünüm isteyen kişiler gümüş işlemeli kuka tesbih de tercih etmektedir. Büyüklerimizin en çok tercih ettiği model 99’luk kuka tesbih modelleridir. Titiz ve özenli bir el işçiliği isteyen kuka tesbih modelleri fiyat bakımından diğer tesbihlere oranla biraz daha yüksek olabilir. Manevi değeri yüksek olan tesbihlerle sevdiklerinizi mutlu etmek oldukça kolay. 

Kuka Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Kuka tesbih bulundurduğu anti bakteriyel özelliği sayesinde mikroplardan koruması ve kullanıldıkça renginin kararması bilinen en önemli özellikleridir. Bir diğer özelliği ise elde terleme yapmaması tesbih severlerin ilgisini çekmektedir. Bilinen en önemli kuka tesbih faydaları bunlardır. Sade ve estetik görünümlerinden söz etmesek olmaz tabi. Ham madde yapısı gereğiyle işlenmesi kolay olmasıyla birlikte iyi bir ustanın elinden çıkan kuka tesbih paha biçilemezdir.

Kuka tesbih alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri imamesi, püskülü ve kuka ağacı malzemesinin hepsinin birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Yine satın alacağınız tesbih temiz ve pürüzsün olmalıdır. Tesbih alırken imamesinden tutup yukarı kaldırdığınızda boncukların hepsinin düzenli bir şekilde olduğundan emin olmalısınız. Tabi ki tesbih alırken güvenilir, orijinal ürün satan ve en iyi ustalarla çalışan kendi alanında kendini kanıtlamış yerlerden alışveriş yapmalısınız.

En Güzel Kuka Tesbih Modelleri Dergah Tesbih’de

Şık ve sade bir görünümü olan tesbih istiyorsanız ya da koleksiyonunuzda bir kuka tesbih eksiği varsa hiç beklemeden sizleri Dergah Tesbih sayfamıza davet ediyoruz çeşit çeşit kuka tesbih modellerine bakabilir fiyat konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hızlı, kaliteli ve güvenli bir şekilde alışveriş yaparak orijinal kuka tesbih sahibi olabilirsiniz. Türkiye’nin her iline hızlı kargo imkanıyla sizlere keyifli alışverişler dileriz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir