KUKA TESBİH ÇEŞİTLERİ İÇİN DERGAH TESBİH

KUKA TESBİH MODELLERİ

Tesbih modelleri arasında son derece özel bir yere sahip olan kuka tesbih, görselliği, estetik bir tutuş imkanı tanıması ve yararları ile vazgeçilmez aksesuarlardan biri olarak kabul edilmektedir. Kuka tesbih özellikleri arasında dayanıklılığı ön plana çıkmaktadır. Son derece sert bir ürün olan kukanın geçirdiği yalnızca uzun ömürlülük olmamaktadır. Mikrop kırıcı özelliği, kuka tesbih faydaları açısından son derece eşsizdir. 

Kuka Tesbih Nedir? Hangi Malzemeden Yapılmaktadır?

Kuka tesbih, Türkiye’de bulunmayan ve yalnızca tropikal bölgelerde yetişen kuka ağacının tohumlarından üretilmektedir. Kuka tohumu, tesbih yapımında kullanılan ve en çok rağbet gören malzemeler arasında yer almaktadır. Son derece sert bir yapıya sahip olan kuka tohumları, uzun süre dayanıklı aksesuarların yapımı için oldukça ideal bir malzeme olarak kabul edilmektedir. 

Kuka tesbih özellikleri itibariyle eşsiz bir yapıya sahiptir. Yapıldığında açık renkli olan tesbih, kullanıma bağlı olarak zaman içinde renk değiştirmekte ve koyu bir renge bürünmektedir. Bu özellik, gerçek kukalarda bulunmaktadır ve aksesuara değer katan en önemli unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir. 

Eski dönemlerde tamamen elde şekillendirilen bu tesbih modelleri, son dönemlerde gelişen teknoloji ile birlikte el tezgahlarında yapılmakta, üretimin daha seri hale gelmesine imkan tanımaktadır. Elde şekillendirmenin çok zor olması nedeniyle yalnızca çok özel isimlerin kullanabildiği ürün, günümüzde çok daha geniş kitlelere hitap edebilmekte, koleksiyonerlerin en gözde aksesuarları arasında yer almaktadır. 

Kuka Tesbih Faydaları Nelerdir?

Kuka tesbih faydaları için de tercih edilmektedir. Çok eski dönemlerden bu yana kuka antibakteriyel özellik taşıdığının bilinmesi ve mikrop barındırmaması nedeniyle çok özel bir malzeme olarak kabul edilmektedir. İlk ortaya çıktığı süreçte genellikle doktorlar tarafından kullanılan kukadan yapılan tesbih modelleri büyük önem taşımaktaydı. Yanında kuka bulundurmayan hekimlerin saraya alınmadıkları da bilinmektedir. 

Kuka tesbih faydaları arasında ruhu dinlendirmesi ve rahatlatması ile stresi azaltması da bulunmaktadır. Kuka tesbih özellikleri arasında bakım istemeyen yapısı da ciddi bir tercih nedeni olmaktadır. Eşsiz birer tasarım olan Kuka tesbih çeşitleri için Dergah Tesbih’i tercih edebilirsiniz. Dergah Tesbih, son derece özel tasarımlar ile hizmet vermektedir. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir