Kadın Topuklu Ayakkabı Yıkanır mı?

yüksek topuklu ayakkabı

Yüksek topuklu ayakkabı çeşitleri kadınların en sık tercih ettiği ve oldukça zarif görünen ayakkabı modelleri arasında yer alır. Özellikle de günlük bile tercih edilebilen orta boy kadın topuklu ayakkabı modelleri de vardır. Peki bu günlük de tercih edilen topuklular çamaşır makinesinde yıkanır mı?

Elbette topuklu ayakkabı modelleri çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır. Bu hem ayakkabının sağlamlığını azaltacak hem  de deforme olmasına neden olacak bir durumdur. Bu sebeple de eğer lekelenen veya kirlenen kadın topuklu ayakkabı modelleriniz varsa silmenizi tavsiye ederiz. Ayakkabının kumaşına ve malzemesine göre bir temizleyici ile beraber bez kullanarak lekeleri temizlemeniz mümkündür. Bu sayede hem kolay hem de pratik bir şekilde ayakkabınızı temizleyebilirsiniz. 

Yüksek Topuklu Ayakkabı Nasıl Konforlu Hale Getirilir?

Yüksek topuklu ayakkabı yürüme konusunda size ilk zamanlar biraz zorluk yaşatabilir. Bu durum aslında oldukça doğaldır. Eğer ince ve yüksek topuklu ayakkabı ile yürümek istemezseniz elbette dolgu topuk ayakkabı modellerini de değerlendirebilirsiniz. Yüksek topuğa sahip olan ayakkabılar yürüyüş konforu sağlaması açısından bantlı da üretilir. Bilekten bağlamalı topuklu ayakkabılar ayağınıza destek sağlayacağından dolayı yürüme sırasında daha rahat hissetmenizi sağlar ve sizi aynı zamanda olası sakatlıklardan ve kazalardan da korumaya destek olur. Ayrıca eğer alacağınız kadın topuklu ayakkabı tabanı yeterince esnek olursa yürüyüşünüzü olumsuz yönde etkilemez ve konfor sunar. Bununla beraber topukların da yumuşak olması ve darbeyi önlemesi de yine ayak sağlığınız için önemli bir yere sahiptir.

5 cm topuklu ayakkabı

Topuklu Ayakkabı Modelleri ile Kombinler

Topuklu ayakkabı modelleri ile birçok farklı klasik tarzda kombin yaratabilirsiniz. Özel günlerde şık elbiseler ile giyebileceğiniz abiye ayakkabısı modelleri sayesinde gösterişli bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca rahat etmek ve gün boyu konforlu hissetmek için hafif topuklu ayakkabı çeşitlerine de yönelmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır. Özellikle de 5 cm topuklu ayakkabı modelleri günlük olarak da kolaylıkla pantolon veya şortlar ile beraber kombinlenebilir ve sizlere günlük olarak rahat bir kullanım imkanı da sunar. Bu sayede hem şık hem de son derece rahat bir kombin yaratabilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir