İSTEME ÇİKOLATASI NASIL OLMALI?

Kız isteme çikolatası, Türk kültürünün en özel adetlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Genç erkek ve kadının en önemli anlarından biri olarak kabul edilen bu ritüel için hazırlanacak isteme çikolatası son derece özel olmalıdır. Hazırlık sürecinde farklı isteme çikolatası modelleri titizlikle incelenmeli, en doğru seçimin yapıldığından emin olunmalıdır. Kız isteme çikolatası gondol, en çok tutulan modeller arasında yer almaktadır. 

Kız İsteme Çikolatası Seçimi Neden Önemlidir?

Kız isteme çikolatası belki de hediyelerin en özeli ve en anlamlısı olarak kabul edilmektedir. Uzun yıllardan beri uygulanan bu gelenek için titiz bir seçim yapılması, damat adayının kızın ailesi üzerinde yaratacağı etki açısından son derece önemlidir. 

İsteme çikolatası, seçimi, hazırlığı ve sunumu ile çok özel olmalıdır. Seçim sürecinde öncelikle birkaç unsura önem verilmelidir. Bunların başında kalite gelmektedir. Böylesine özel bir ritüel için sıradan ürünlerden oluşan bir paket beklenen ilgiyi görmeyecektir. Çikolatalar kesinlikle en kalitelilerinden seçilmeli, farklı damak tatlarına hitap edecek çeşitlilikte olmalıdır. Kızın ailesi farklı fertlerden oluşacaktır. Bir de işin içine akrabalar dahil olduğunda, memnun edilmesi gereken geniş bir kitleye hitap edilecektir. 

Kız İsteme Çikolatası Gondol Modelleri İdeal Seçim Olacaktır

Kaliteli ürünlerin seçiminden sonra titiz bir sunum hazırlanmalı, kız isteme çikolatası gondol modelleri seçilmelidir. Farklı isteme çikolatası tarzları olsa da kız isteme sürecinde en çok rağbet gören modeller gondol tarzı olarak öne çıkmaktadır. Ürün kalitesinde gösterilen özenin paketleme ve sunumda da tekrar edilmesi gerekmektedir. Kız isteme çikolatası olarak hazırlanan paketin son derece zengin görünümlü olması gerekmektedir ancak, zengin görünüm yaratılırken rüküşlükten uzak durulması, modern tarz dokunuşların öne çıkması yararlı olacaktır. 

İsteme çikolatası kalite ve sunumu kadar sayısal olarak da yeterli olmalıdır. Sayı unsuru genellikle hazırlık sürecinde göz ardı edilmektedir. Bu son derece yanlıştır ve erkek tarafını zora sokabilir. Farklı isteme çikolatası türlerinden yeteri kadar alınmasında yarar olacaktır. Bunun için öncelikle tören sırasında kız evinde kaç kişinin olacağı bilinmelidir. Buna uygun sayıda ürün ile desteklenen kız isteme çikolatası gondol hazırlanmalıdır. Siz de kız isteme organizasyonuna güçlü bir model ile katılmak istiyorsanız Nin Chocolate ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir