İP ASKI YÜZ GERME İLE MÜCİZEVİ SONUÇLAR ELDE EDEBİLİRSİNİZ!

İP ASKI YÜZ GErme

Cildi sıkılaştırmak ve kaldırma tekniği ile sarkmaların önüne geçmek amacıyla kullanılan ip askı yüz germe yöntemi, son dönemlerde kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Cildin doğal kolajen yapısını harekete geçiren ve bu sadede de son derece etkili sonuçlar ortaya çıkaran ip askı yöntemi, cerrahi olmayan ve genç görünümü garanti eden mucizevi bir işlem olarak kabul edilmektedir.

Yüz Askısı Nedir?

Yüz askısı, özel bir yöntem ile cilt altı bağ dokusuna ip olarak tabir edilen içi polyester dışı silikon maddenin enjekte edilmesi olarak tanımlanabilmektedir. Yapılan uygulama sayesinde cildin zayıflayan kolajen yapısı bir yandan desteklenmekte, bir yandan da ip askı ile doğal kolajen yapı yeniden harekete geçirilmektedir. 

İp askı insan cildine tamamen uyumlu bir madde olarak geliştirilmiştir. Bu nedenle uygulama sonrasında herhangi bir yan etki görülmemekte, vücutta uzun yıllar kalarak görevini yerine getirebilmektedir. 

İp askı, sarkmalara çözüm olarak kullanıldığı için genellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanmaktadır. İp askı yüz germe yöntemi için herhangi bir test ya da önleme gerek bulunmamaktadır. Operasyon öncesi uygulama yapılacak bölgenin belirlenmesi ve noktaların işaretlenmesi yeterli olacaktır. 

İp Askı İşlemi Sonrasında Etkisi Ne Kadar Sürer?

İp askı yüz germe işlemi son dönemlerde düz ip yerine kılçıklı ipler kullanılarak yapılmaktadır. Bu malzemenin etki gücü çok daha fazladır. Yüz askısı kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulayıcının ustalığına göre belirli bir etki sürecine sahiptir. Başarılı bir uygulama sonucunda 3-4 yıllık bir kullanım garantisi verilebilmektedir. 

İp askı yöntemi kesi olmadan ve cerrahi işlem yapılmadan uygulandığı için normal yaşam için beklenmesine gerek yoktur. Ancak, uzmanlar uygulamadan sonra bir iki gün dinlenilmesinin yaşam konforu açısından önemli olduğunu savunmaktadır. 

Yüz askısı yapılmasının ardından, yüz ve çene hareketlerinde belirli bir süre dikkatli davranılmasında yarar olacaktır. Tüm yüz operasyonlarında olduğu gibi yüz üstü yatılması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca, yüz masajı ve yüzün ovuşturulmasından kaçınılmalıdır. 

Siz de ip askı yöntemi ile ilgili bilgi almak, uzmanına işlem yaptırmak istiyorsanız Lagoom Medikal Estetik ile iletişime geçmenizde yarar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir