Büyük umutlarla aldığınız cilt bakım serumu beklentinizi karşılamadı mı? Cilt tipinize uygun ve endişelerinize iyi gelecek bir bakım rutininiz olduğu halde cilt problemlerinizin önüne geçemediniz mi? Peki, ya kullandığınız ürünler doğru ama uygulama sıranız yanlışsa? Günlük cilt bakımı içinde cildinize ne uyguladığınız kadar, onu nasıl uyguladığınız da önem taşımaktadır. Bir ürünü bile yanlış adımda kullanmak, tüm bakım rutininizin etkinliğini azaltabiliyor.

Günlük Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

30’lu yaşlardan itibaren hücre yenilenmesinde azalmalar görülmeye başlar ve vücuttaki kolejen üretimi yavaşlar. Cilt kendini salmaya başlar. Kuruluk mimik hizalarından başlayarak cildinizde çizgiler ve kırışıklıları da artırır.

Her gün yer çekimi ile mücadele eden cildimiz, bir de yaptığımız mimiklerden, uyuma şeklimizden ve çevresel faktörlerden etkilenmektedir.

Günlük Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

30’lu yaşlardan itibaren hücre yenilenmesinde azalmalar görülmeye başlar ve vücuttaki kolejen üretimi yavaşlar. Cilt kendini salmaya başlar. Kuruluk mimik hizalarından başlayarak cildinizde çizgilenmektedir.  Bu noktada ona düzenli bir destek sağlamazsanız cildiniz bu savaşı kaybedecektir.

Şimdi ise cildinizin savaşında yardımcı olma zamanıdır.

Günlük Cilt Bakım Rutini Sırası Neden Önemlidir?

Günlük cilt bakım ürünleri doğru sıralamayla uygulamadığınızda cilde nüfuz etmeleri zorlaşır, dolayısıyla içeriklerin faydalarını yeteri kadar göremezsiniz. Yani ürünler etkisiz kalmaktadır. Dahası, bu durum bazı cilt problemlerine de zemin hazırlayabilir.

Örneğin, serumun yüz yağının üzerine uygulanması nemin cilde ulaşmasını engelleyerek ciltte nem yetersizliğine neden olur. Yahut mineral güneş koruyucuların üzerine serum, krem, yağ gibi bakım ürünleri sürülürse güneş koruyucusu seyrelir ve etkisini yitirir. Böylelikle cildiniz, güneşin zararlı etkilerine karşı savunmasız kalır.

Herkesin Günlük Cilt Bakım Rutini Uygulamalarında Temel Ürünleri Vardır!

Günlük cilt bakım rutini uygulamalarında temizleyici ve nemlendirici gibi bazı temel ürünler mevcuttur. Günlük cilt bakım rutini uygulamanızda daha sonra elinizde olması gereken maskeler, yağlar ve cildinize iyi gelecek iyi bir seruma ihtiyaç vardır.

Lebody Günlük Cilt Bakım Ürünleri ile Cildinizi Canlandırın

Lebody Turkey online mağazası içerisinden cildinizin yapısıyla uyumlu, kendinizi ve cildinizi şımartabileceğiniz günlük cilt bakım ürünleri seçeneklerine göz atabilirsiniz. Alerjen madde içermeyen, cilt yapınızla uyumlu ve etkili günlük cilt bakım ürünleri, kaliteli ve en uygun fiyatlarla kapınıza geliyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir