GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR? NASIL UYGULANIR?

IŞIK DOLGU

Göz altı ışık dolgusu, cildin doğal olarak ürettiği hyalüronik asit miktarında yaşanan azalmanın ardından devreye alınan bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Cildin nemli ve canlı görünümünün kaynağını oluşturan Hyalüronik ait zamana bağlı etkenlerden dolayı azaldığında özellikle göz çevresinde ciddi yansımalar ortaya çıkmaktadır. Işık dolgusu ile cildin Hyalüronik asit dengesinin yeniden sağlanması mümkün olmaktadır. Göz altı dolgusu uzmanlar tarafından yapılan estetik dolgu sınıfında bir formül olarak değerlendirilmektedir. 

Göz Altı Işık Dolgusu İle Canlı Bir Görünüme Kavuşun

Göz çevresi, cildin en hassas noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. Geçen yıllar, gün içinde dış etkenlerin olumsuzlukları, stres ve yorgunluk göz çevresinde hızla kendini göstermekte, olumsuzluklar ortaya çıkmaktadır. Bu etkinin ortadan kaldırılmasının yolu ise estetik dolgu seçenekleri olarak gösterilmektedir. Göz altı ve çevresinde yaşanan sorunlar için estetik dendiğinde cerrahi müdahale anlamı çıkmamalıdır. Son derece etkili formüllere sahip olan ürünler, kısa süren ışık dolgusu uygulamaları ile sonuç vermektedir. 

Göz altı ışık dolgusu, cildin en fazla ihtiyaç duyduğu yapı taşlarından biri olan Hyalüronik asit dengesinin yeniden kurulması için başvurulan bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Cildin nem dengesi sağlığın temelini oluşturmaktadır. Zaman içinde azalan nem dengesi beraberinde kuru bir cildi ve birçok sorunu getirmektedir. Göz altı dolgusu, içerdiği yoğun Hyalüronik asit sayesinde cildin nem dengesini ve elastik yapısını geri kazanmasına destek olmaktadır. 

ışık dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır? Öncesinde Ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz altı ışık dolgusu, son derece ince iğnelere sahip enjeksiyonlar ile uygulanmaktadır. Uygulama öncesinde hastanın acı yaşamaması için bölge anestezi içeren kremler kullanılarak uyuşturulmaktadır. Ardından, ince uçlu iğneler ile deri altına girilerek formül enjekte edilmektedir. 

Işık dolgusu uygulaması yaptıracak olanların, müdahale öncesi ve sonrasında bazı kriterlere dikkat etmesi gerekmektedir. Öncesinde sigara ve alkol kullanımından uzak durmak, kan sulandırıcı almamaya çalışmak ilk tavsiyeleri oluşturmaktadır. Kullanılan ilaç varsa doktora danışmakta yarar olacaktır. 

Göz altı dolgusu işleminin tamamlanmasının ardından bölgeye buz uygulaması yapılması ve birkaç gün sıcak su ile duş alınmaması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında estetik dolgu yaptıranlar iki gün aşırı yüz hareketlerinden, sıcak ve soğuktan kaçınmalıdırlar.

Siz de yaşadığınız bölgesel sorunlardan kurtulmanın ve güzel bir görünüme kavuşmanın yollarını arıyorsanız, Lagoom Medikal Estetik en doğru adres olacaktır. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir