GECE KREMİ NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

yüz bakım


Cildin genç kalması ve onarılmasına destek olmak için kullanılan gece kremi içeriği ile adeta bir iksir gibidir. Özellikle orta yaşlarda kullanılması önerilen gece kremi kullanımı doğru biçimde kullanılmalıdır. Peki gece kremi nasıl kullanılır? 

Cildinizin kolajen kaybının önüne geçmek için kullanmanız gereken gece kremi kullanımı öncesinde mutlaka tertemiz bir cildiniz olmalı. Her gece bakım rutini oluşturmanız gerekmektedir. Cildinizi hafif bir peeling yada cilt temizleme suyu ile temizlemelisiniz. Kullandığınız bir serum var ise arınmış cildinize hafif masaj uygulayarak serum uygulayabilirsiniz. Yirmi dakikalık bir aradan sonra artık cildiniz gece kremi ile buluşmaya hazır hale gelmiş olacaktır. Siz uykudayken kreminiz  tüm gece bakımınızı yapmaya devam edecek. Ancak unutmamalısınız ki hiç bir krem tek başına yeterli bir bakımı sağlayamaz, bu nedenle günlük egzersiz ve sıvı tüketiminizi ihmal etmeyiniz.


kore bakım ürünleri

Yüz Kremi Neden Gereklidir?


Yüzyıllardır insanlar yüz bakımına ekstra önem vermektedir, bu nedenle farklı formlarda olsa bile
yüz kremi daima hayatımızda yer almıştır. Tüm dünyada çeşitli etkenlerden korunmaya yönelik olarak kullanılan yüz kremi özellikle yaşlanma

dan korunma amaçlı kullanılmaktadır. Cildin kaybedilen nemini geri kazandırmak için yüz kremi kullanılır. Hem dış hem iç etkenlerden korunmaya destek sağlayan yüz kremi seçimi konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Mutlaka temiz cilde uygulanmalı ve hafif masaj ile cilde yedirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kreminiz ciltte  kalıntı halinde kalacaktır ve emilimi gerçekleşmediği için yararı olmayacaktır.

gece kremi

 

Kore Cilt Bakım Ürünleri ile Canlı Bir Cilt

Son yıllarda oldukça popüler olan kore cilt bakım ürünleri hepimizin ilgisini çekmektedir. Özellikle genç hanımların pürüzsüz ve canlı bir cilt için tercih ettiği kore cilt bakım ürünleri nasıl kullanılır?

Öncelikle günlük bakım rutininiz olmak zorunda. Pürüzsüz ve canlı bir cilt için düzenli ve günlük bakım uygulamanız gerekmektedir. Hafif bir peeling kullanımı ilk işleminiz olacaktır. Cildi hassas dokunuşlarla cilt temizleme losyonu ile tüm kir ve kalıntılardan arındırmalısınız. Cilt yapınıza ve yaşınıza uygun maske kullanımı sıradaki aşama olacaktır. Düzenli kullanacağınız kore cilt bakımı ürünleri ile bebek gibi bir cilde kavuşabilirsiniz. Bütün bu ürünlere Lebody sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir