FOSFORLU TESBİH ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

fosforlu tesbih

Fosforlu tesbih herhangi bir değerli taştan üretilen bir tesbih çeşidi değildir. Fosfor maddesinin gece parlama özelliği ile özel ve yaratıcı bir hale getirilen kedi gözü tesbih olarak da bilinen bu parlayan tesbihler oldukça şık bir görünüme sahiptir. Fosforlu tesbihlerin fiyatları oldukça uygun olmasının yanı sıra aynı zamanda da bu tesbihler geceleri parlaması sebebiyle dikkat çekmektedir. Son derece yaratıcı bir görünüme sahip olan ve çeşitli tasarımları ile dikkat çeken karanlıkta parlayan tesbih modelleri sevdiklerinize armağan etmek için de son derece şık ve güzel bir seçenek olacaktır. Ayrıca kedi gözü tesbih fiyatları uygun olması açısından herkes tarafından sıkça tercih edilen ve kesinlikle çok şık görünen tesbih modelleri arasında yer alır. 

Şık Bir Hediye: Kedi Gözü Tesbih 

Sevdiklerinize özel günlerde veya günlük olarak hediye edebileceğiniz ve aynı zamanda da yaratıcı bir armağan olan karanlıkta parlayan tesbih modelleri şık görünümü ile dikkat çekiyor. Oldukça hoş bir tasarıma sahip olan ve sıradan tesbihlere göre fark yaratan fosforlu tesbih çeşitleri kesinlikle şık bir hediye olacaktır. Genellikle erkekler tarafından kullanılan ve aksesuar olarak da kullanılan kedi gözü tesbih gibi birçok farklı tesbih çeşidi vardır. Yalnızca ibadet amacı ile kullanıldığı sanılan tesbih çeşitleri aslında gündelik kullanıma da sahiptir. Tesbihlerin günümüzde ve eskiye dayanan da farklı inanış ve aksesuar türleri olarak kullanımı halk arasında yayılmıştır. Erkekler için aynı zamanda koleksiyonu bile yapılabilen ve özel zevkler arasında yer alan fosforlu tesbih modelleri sevenleri tarafından son derece ilgi görecek tesbih çeşitleri arasında yer alır. 

fosforlu tesbih

Karanlıkta Parlayan Tesbih Nasıl Temizlenir?

Fosforlu tesbih ve diğer bilinen adı ile kedi gözü tesbih değerli bir taştan üretilmemesi veya gümüş ya da altın gibi bir değerli metal olmamasından dolayı kolay bir şekilde temizlenebilir. Herhangi bir tüylenme yapmayan bez ile kolayca karanlıkta parlayan tesbih çeşitlerini temizleyebilirsiniz. Yalnızca üzerindeki tozu düzenli olarak almanız ve fosforlu tesbih için hijyen sağlamanız yeterli olacaktır. Ayrıca şimdi dilediğiniz fosforlu tesbih çeşitlerine göz atarak kolaylıkla Dergah Tesbih sayesinde sipariş verebilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir