Fitness İçin Havlu Bileklik ve Saç Bandı Ne İşe Yarar?

Fitness yaparken havlu bileklik veya sıkça karşımıza çıkan saç bandı gibi ürünlerin aslında tam olarak ne işe yaradığını bilen çok az kişi vardır. Bu ürünler genellikle terinizi silmenize ve daha rahat bir şekilde antrenman yapabilmenize yardımcı olur. 

Saç bandanası spor esnasında saç derinizin terlemesinden dolayı terin gözünüze ulaşmasını engelleyerek teri emer. Yani aslında saç bandı ürünleri sadece saçı toplamak için sizlere avantaj sağlamaz. Fakat spor yaparken saç bandanası takmak hoşunuza gitmiyor veya sizi sıkıyorsa havlu bileklik kullanarak kolay ve pratik bir biçimde alnınızı silebilir ve konforlu bir şekilde antrenmanınıza devam edebilirsiniz. Böylece havlu aramakla vakit kaybetmez ve aynı zamanda da dikkatinizin dağılmasına da müsaade etmemiş olursunuz. 

Spor Eldiveni Kullanmak Neden Gereklidir?

Spor eldiveni modellerinin yalnızca bir fitness modası olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü sıkı bir antrenman esnasında yüksek ağırlıklar ile çalışırken aletleri kavramak için ellerinizi bir hayli güçlü bir şekilde aletlere sabitlemeniz gerekir. Yüksek ağırlıkları kaldırmak ve antrenman esnasında herhangi bir sorun yaşamamak için en sağlam şekilde aletleri tutmak önemlidir. Bu esnada elleriniz belli bir süre sonra su toplar. Aynı zamanda da antrenman esnasında avuç içlerinizde de yanma ve ağrı gibi sorunlar gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle de fitness eldiveni kullanmak avuç içi derinizi bu tarz sorunlardan korumuş olur. 

Sporcu Suluğu Gibi Fitness Aksesuarları Nasıl Kullanılmalıdır?

Sporcu suluğu veya matara gibi ürünler aslında antrenman sırasında kalp atış hızınız çok yüksekken hızlı su içmenizi engelleyerek daha dengeli ve az miktarda sıvı almanızı sağlar. Nefes nefese kalmışken susamanın da verdiği etki ile fazla hızlı su içmek vücut için pek de faydalı değildir. Bu nedenle de matara suluk kullanmak sizin için çok daha güvenli ve aynı zamanda da bir pet şişeye göre çok daha konforlu ve sağlıklı olacaktır. Su matarası veya ağırlık antrenmanları için sporcu eldiveni gibi daha birçok farklı çeşitte spor aksesuarını bir arada kolayca bularak daha konforlu ve güvenli bir spor rutini edinebilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir