EV DEKORASYONUNU TAMAMLAYAN PARÇALAR: TEK RENK FON PERDE MODELLERİ

Tek renk fon perde modelleri, ev dekorasyonunun tamamlayıcısı olarak trend parçalar olmaya devam ediyor. Hele son yıllarda fon perdeleriyle ilgili sıkça araştırmalar yapılmaktadır. Peki, bu sıkça araştırılan fon perdeler nedir, ne amaçla kullanılır? Gelin bir göz atalım…

FON PERDE NEDİR?

Fon perdeler genellikle tül perdelerin sağ ve sol köşesine dekor amaçlı takılan parçalardır. Her türlü kumaşla yapılan fon perdeler, mekâna farklı bir hava katmakta ve evin görselliğini güzelleştirmektedir. Hem desenli ve rengarenk hem de tek renk fon perde modelleri karşımıza çıkmaktadır.

TEK RENK FON PERDE NE İŞE YARAR?

Son yıllarda ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarından olan tek renk fon perde modelleri, genellikle ev tasarımını tamamlayıcı parçalar olarak kullanılmaktadır. Ancak, alana özel ölçüm alınarak yaptırılan tek renk fon perde modelleri güneşlik olarak da kullanılabilir.

Yahut tek renk fon perde modelini fon perde tutucusuyla tutturarak, dekoratif olarak kullanabilirsiniz.  Mekanizmalı tek renk fon perde modelleri ise kruvaze perde şeklinde kullanılabilmektedir.

TEK RENK FON PERDE NE AMAÇLA KULLANILIR?

Alana ve isteğe bağlı olarak tek kanat veya çift kanat şeklinde kullanılabilen tek renk fon perde modellerinin amacı ev dekorasyonuna şıklık katmaktır. Tek renk fon perde modelinden istenen sonucun alınabilmesi için ise hem mekânın renk uyumu hem de perde boyutlarına dikkat edilmelidir.

TEK RENK FON PERDE ÇEŞİTLERİ

Ev ihtiyacı ile doğru orantılı olarak perdelerin ürün modelleri de artmıştır. Bu kapsamda, mekanizmalı ve kumaş türü bakımından sayısız fon perde modelleriyle karşılaşabilirsiniz. Desenli ya da desensiz, çok renkli veya tek renk fon perde modelleri gibi birçok çeşit karşımıza çıkmaktadır.

Desensiz ve tek renk fon perde modellerinde güneşlik malzemesi kullanılmasından ötürü, işinize de çok fazla yarayacaktır.

Gelin şimdi de fon perde modellerine bir göz atalım. Perde ve özellikle fon perde kategorisinin çok geniş tutulduğu HOMEFESTO online mağazası içerisinden tek renk fon perde modellerini inceleyebilir ve tek renk fon perde fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir