İnci tesbih modelleri kültürel ve dini açıdan önemli yere sahip tesbihlerin arasındadır. Bir deniz canlısı olan kabuklu istiridyenin içinden çıkabilen inciler ile üretilen tesbih modelleri değerli ve nadirdir. Aynı zamanda gümüş işlemeli modelleri sayesinde inci tesbihleri gümüş tesbih kategorisinde de görebilmeniz mümkün. İncinin saf hali ile üretilen tesbihler oldukça nadirdir. İnci, kabuklu istiridyenin içinde doğal yollar ile oluşan bir taştır ancak bunu her istiridyenin içinde görmek mümkün değildir. Bu da inciyi saf ve değerli kılar. Gümüş inci tesbih modelleri arasında bulunan işlemeli modeller ise incinin değerine değer katan tasarımlar ile ortaya çıkar. El işçiliği gümüş kazaziye tesbihler arasında inci tesbih modellerini de görmeniz mümkün. 

 

İnci Tesbih Faydaları Nelerdir?

İnci tesbih faydaları arasında insanlara iyi geldiği bilinen birkaç özellik bulunuyor. Bu özelliklerin başında İnci’nin cilt hastalıklarına iyi gelmesi ve taşıyan kişinin duygu durumu bozukluklarını düzeltmesi geliyor. Tesbihler arasında da önemli bir yere sahip inci, özellikle gümüş inci tesbih modelleri ile daha da değerleniyor. İncinin faydaları arasında olan bir diğer özellik ise insanlarla iletişimi kuvvetlendirmesi olarak bilinir. Sanata yönelik zeka ve sezgi gücünü de arttıran inci ile sizler de ihtiyacınız olan faydaları bulabilirsiniz. Tesbih çekmenin insana iyi geldiği ve stresi azalttığı zaten tüm tesbih kullanıcıları tarafından biliniyor. Ancak doğal taşın gücünü barındıran tesbih modelleri ile bu faydalar ikiye katlanabilir. 

İNCİ TESBİH

İnci Tesbih Fiyatları

İnci tesbih fiyatları model ve çeşit olarak değişiklik gösterebilmektedir. Sade inci tesbih modelleri arasından seçim yaparken gümüş inci tesbih modellerine göre daha uygun fiyatlar görebilirsiniz. Bu nedenle her cebe uygun model bulmakta zorluk yaşanmıyor. Tesbih fiyatları arasında değerli taşlar kullanılan modeller her zaman sade tesbih modellerine göre biraz daha pahalı olacaktır. Ayrıca üretiminde el işçiliği olduğu zaman daha da yükselen fiyatlarla karşılaşmanız gayet normal. Tesbih çeşitleri arasında bu modeller koleksiyoncular ve tesbih severler tarafından oldukça ilgi görüyor. Dergâh Tesbih olarak her cebe uygun tesbih üretimlerimiz ile herkesin tesbihlerin güzelliğinden faydalanmasını sağlıyoruz. 

 

KATEGORİ YAZILARINI OKU!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir