EKLER ÇEŞİTLERİ İLE FARKLI TATLAR

EKLER

Ekler, Fransa’dan tüm dünyaya yayılmış en lezzetli tatlılardan biridir. İki minik bisküvi arasına konulan muhallebi ve üzerini kaplayan çikolata sos ile lezzetlendirilen bu tatlı, ülkemizde de en sevilen tatlılar arasında yerini almıştır. Yapımı da oldukça basit olan ekler, evlerde de rahat bir şekilde hazırlanmaktadır. Klasik eklerin yanı sıra meyveli ya da farklı aromalar ile de hazırlanan ekler mevcuttur. 

Ekler fiyat olarak da değişkenlik gösterir. Gramaj ya da kilo usulü satışı yapılan bu nefis tatlı, içindeki malzeme çeşitliliğine göre de fiyat olarak farklıdır. Ekler kilosu, yine satışı yapılan yere göre de farklıdır. Oldukça hafif tatlılardan olan ekler, kilo olarak alınsa da dahi hemen tüketilebilecek lezzetlerden biridir. 

Ekler Tatlısı ile Damaklara Yapışan Bir Lezzet

Ekler tatlısı dendiğinde pek çok insan için akan sular durur. Yalnızca lezzet değil sunum ve görsellik olarak da kendine hayran bırakan ekler tatlısı, canınız her çektiğinde rahatlıkla yenilebilecek bir tatlıdır. Her ne kadar dışını kaplayan hamur olsa da oldukça hafiftir. Mideyi yormadığı için yedikçe yeme isteği uyandırır. Tatlı, yemeklerden sonra tüketilen bir yiyecektir. Sofların da adeta vazgeçilmezlerinden biridir. Direkt kendi ülkemize ait olmasa da ekler tatlısı tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de kendine oldukça ciddi bir yer edinmiştir. 

Bu kadar sevilmesinden dolayı ekler çeşitleri de gün be gün farklılık göstermiş olup, günümüzde farklı birkaç aroma ve lezzet seçeneği ile satışı yapılan bir tatlıdır. Ekler çeşitleri arasında sizin damak tadınıza en uygun lezzet hangisi peki?

En Fazla Yapılan Ekler Çeşitleri Hangileridir?

Zaman içinde farklılık göstererek farklı aromaları harmanlayan ekler, çeşitleri ile de farklı zevklere hitap etmektedir. Ekler çeşitleri genel olarak; büyük ekler, mini ekler gibi boyutlara limonlu ekler ve kahveli ekler gibi de tatlara ayrılmaktadır. Kahve severlerin severek tükettiği kahveli ekler, fresh ve rahatlatıcı aroması ile oldukça tercih edilen limonlu ekler en sevilen ekler arasında yer almaktadır. En taze ve lezzetli ekler Liva Shop’ta. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir