CİLT LEKELERİ NASIL OLUŞUR VE LEKE SERUMU İŞE YARAR MI?

Cilt lekesi oluşumunun en büyük sebebi güneştir diyebiliriz. Cildimiz aslında güneşin zararlı ışınlarına karşı savunma mekanizması gelişmiş bir dokuya sahiptir fakat modern dünyanın düzeninde hayatımızın büyük bir bölümünü kapalı ortamlarda geçirdiğimiz ve düzensiz bir şekilde güneşe maruz kaldığımız için cildimiz savunma ve bağışıklık sistemini bir süre sonra kaybeder hale gelir. Cilt tonunda eşitsizliğe neden olan UVA ve UVB güneş ışınları cilt lekelerini de tetikler.

Cilt lekesi aynı zamanda stres, tütün kullanımı, yanlış ürün kullanımı gibi sebeplerden de meydana gelebilir. Bazı iç hastalıklarının da cilt lekelerine neden olduğu da bilinmektedir. Tüm bu sorunlar ile kolayca başa çıkmak için cilt serumu kullanmak etkili bir yöntem olacaktır. ‘’Cilt lekeleri için leke serumu kullanmak yeterince işe yarar mı?’’ sorusuna cevap olarak; temiz ve açık gözenekli cilde uygulanan leke karşıtı ve kolajen serumu cildin yenilenmesine ve tazelenmesine yardımcı olarak, lekeler ile savaşır.

Cilt Serumu Nasıl Kullanılmalıdır?

Birçok farklı cilt serumu çeşidi ile cildinize parlaklık, derinlemesine temizlik, gençlik, nem ve elastikiyet kazandırabilirsiniz. C vitamini serumu ile cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlarken, leke giderici serum ile cildiniz tonunun eşitlenmesine destek olabilirsiniz. Kolajen serum sayesinde ise cildin kırışıklık oranını minimum seviyeye indirip cildinizin daha sıkı ve dinç bir görünüm kazanmasına fayda sağlayın.

Yüz için C vitamini serumu kullanırken gece yatmadan önce uygulama yapmanız önemlidir. C vitamini serumu ile güneşe çıkmak cildin yıpranmasına ve leke oluşumuna sebebiyet verebilir. Ayrıca cildin cilt serumu kullanımını en aktif ve verimli kullandığı saatler yine gece saatleridir.

Uyku öncesi cilt serumu uygulamak cildin yatışmasına destek olurken aynı zamanda da cildinizin gece boyu bakım işlemi görmesini de sağlamış olur. En iyi yüz serumu arayışınızda ürünün en etkili performansı göstermesi için ise uygulama öncesi cildinize peeling yapmanız ve masaj yaparak cilt serumu uygulamanız etkiyi en üst seviyeye çıkarır. Cildinizin ihtiyacına en uygun olan cilt serumu ürünlerini kullanarak taze ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest