Çocukların, okulda sağlıklı gıdalarla beslenmesini istediğimiz için, beslenme çantası ile yemekler göndeririz. Özellikle ilkokul ve okul öncesi çocukların sağlıklı beslenmesi, aç kalmaması çok önemlidir. Bu sebeple evde kahvaltı yapsa dahi okula da yemek göndermek gerekir. Bunun için üretilen yüzlerce model beslenme çantaları vardır. Gıda ile temasa uygun materyallerle üretilen, açıp kapaması kolay ve çocuğunuzun boynuna rahatça asıp çıkarabileceği ufak çantalardır.

Küçük boylu ve kutu gibi olan bu çantalar, yemek taşımak için çok uygundur. Beslenme çantası ile taşınan yemekler be içecekler dökülmez, meyveler ezilmez. Fakat eğer beslenmeyi sırt çantasına koyacak olursanız, bu sorunların hepsi gerçekleşir. Bu sebeple beslenme çantası oldukça önemlidir ve başka bir alternatifle yeri doldurulamaz. 

Beslenme Çantası Modelleri 

Çocukların okul çantaları gibi beslenme çantaları da renkli ve resimli olur. Çizgi film karakterlerinin, futbol takımı simgelerinin ve renkli şekillerin olduğu çantalar, çocuklar tarafından daha çok sevilir. 

Çocukların yaşına ya da cinsiyetine göre sevdiği çantalar farklı olabilir. Mesela örümcek adam, arabalar karakterlerinin olduğu ya da Beşiktaş simgelerinin bulunduğu bir beslenme çantası erkek çocuklar için harika bir seçenektir. Aynı şekilde Frozen, Barbie ya da Sindy çizgi film karakterlerinin olduğu, pembe, mor ve lila renkteki bir beslenme çantası kız çocukları tarafından çok sevilecektir. 

Yemek yemeyi çok sevmeyen, okula beslenme götürmek istemeyen çocuklar bile, bu beslenme çantaları sayesinde severek götürecektir. Okulda da aynı şekilde beslenmesini daha istekli tüketeceğinden emin olabilirsiniz. 

Termoslu Beslenme Çantası 

Gıda ve içecek taşıdığımız çantaların termoslu olması, birçok avantajı da beraberinde getirir. Aynı şekilde termoslu beslenme çantası kullanımı da oldukça avantajlıdır. Çocuklarınız için gönderdiğiniz sıcak yiyeceklerin soğumamasını ya da soğuk yiyecek ve içeceklerin ısınmaması için termoslu beslenme çantası tercih edebilirsiniz. Bu çantalar ısı ve su geçirmeyen yapısıyla gıdaların ilk formunu korurlar. Sıcak havalarda çantadakilerin ısınıp erimesini, soğuk havalarda ise soğuyup tatsızlaşmasını engeller. Beslenme çantası satın alırken, bu özelliği de göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Beslenme Çantası Fiyatları 

Çocukların okula yemek götürmesi için her sene olmasa da birkaç senede bir beslenme çantası alınır. Her seferinde elbette fiyatlarda farklılık görülecektir. Fakat satın alacağınız çantanın kalitesi düzgün olursa, daha uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Beslenme çantası fiyatları üretimde kullanılan materyallerin kalitesine, çantanın modeline ve ekstra özelliklerine göre değişir. Çeşitli beslenme çantası modellerine ve fiyatlarına bakmak için EBAVUL sitesini ve beslenme çantası kategorisini inceleyebilirsiniz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest