BEBEK TULUMU RAHATLIĞI DİYE BİR ŞEY VAR!

Özellikle ilk defa anne ve baba olmaya hazırlık yapan ebeveynler için bebek uyku tulumu seçme süreci tatlı bir telaş getirebilmektedir. Bebeğinin rahatını, refahını ve aynı zamanda da mışıl mışıl bir uyku çekmesini isteyen ebeveynler için uyku tulumu seçimi birçok diğer element gibi oldukça fazla önem taşır. 

Anne babaların bebek uyku tulum modelleri arasında sıkışıp kalmasını önlemek için bebek uyku tulumu tavsiyelerimizi en içten duygularımızla beraber sizin bu mutlu zamanlarınızda size eşlik etmenin mutluluğuyla ilettiğimiz yardımcı ve oldukça bilgilendirici bir metin hazırladık.

Uyku Tulumu Alışverişinde Beden Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebekler uykularında hareket etmeye oldukça yatkındırlar ve bunun engellenmesi durumunda uyuyamayabilirler. Bu nedenle seçeceğiniz erkek veya kız uyku tulum modelinin bebeğinizin rahatça hareket etmesine izin veriyor olması gerekir. Hem sizin için hem de bebeğiniz için gece boyu rahat ve deliksiz bir uyku oldukça önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak doğru beden tercihi yapmak sanıldığından çok daha fazla önemlidir.

Örneğin; bebeğinize küçük gelen ve hareketlerini engelleyen kendisinin aynı yaprak sarma gibi sabit durmasını sağlayan bir uyku tulumu modeli bebeğin rahat etmesini hatta uyumasını engelleyecektir. 

Buna karşın; bebeğinize büyük gelen uyku tulumları ise ufak bir harekette bebeğin tulumu üzerinden kolaylıkla çıkarmasını sağlayacaktır.

Bebek Uyku Tulumu Kullanış Kolaylığı İle Bebekler Huzurlu

Bebeğinizin özgür hareketine izin verirken sizin de onun bakımını yaparken zorluk çekmeyeceğiniz kız veya erkek uyku tulumu modelleri sizin için oldukça kullanışlı olacaktır.

Örneğin; fermuarlı bebek tulum modellerini tercih edebilirsiniz. Uygun tulumu seçtiğiniz takdirde bebeğiniz ne tam bir hareket özgürlüğüne sahip olacak ne de tam bir kısıtlanma yaşayacaktır. Ancak bu durum bebeğin kolaylıkla tulumu üstünden çıkarması anlamına gelir. Ancak fermuarlı bir model alırsanız bunu ortadan aldırmış olursunuz.

Uyku Tulumu; Bebek İçin En Uygun Kumaş Seçimi

Bebeğinizin yaşı, kilosu ve bedenine göre tulumun tipi değişebileceği gibi kumaşın türü de değişebilir.  Örneğin bebek yaz aylarında doğduysa mümkün mertebe ince ve ferah bir kumaş tercih etmelisiniz. Ancak kış aylarından bunun tam tersi olarak seçeceğiniz bebek uyku tulumu modelinin pamuklu ve sıcacık tutacak kadar kalın bir kumaşa sahip olması gerekir. Ürünleri incelemek için Kozabebek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir