Bebek Battaniyesi Nasıl Seçilir?

Bebek battaniyesi seçimi yaparken özellikle de bebeğinizin mutlaka normal vücut sıcaklığını bilmeniz gerekmektedir. Doğru bir bebek battaniye modeli seçmenin en önemli ve başlıca esaslarından biri, doğru kalınlıkta ve mevsime uygun bir battaniye seçmektedir. Fazla kalın veya fazla ince bir bebek battaniye modeli bebeğiniz için rahatsız edici olabilir.

 Bunların yanı sıra aynı zamanda da alacağınız bebek battaniyeleri için kumaş türüne de dikkat etmek gerekmektedir. Bebeğinizin gece boyunca üzerinde olacak olan bebek battaniye ürününün fazla tüylenen veya plastik içeren bir materyale sahip olmaması gerekmektedir. Özellikle de polyester içeren bebek battaniye modelleri bebeğinizin cilt sağlığı açısından zararlı olacağı gibi aynı zamanda da bebeğinizi rahatsız da edecektir. Tüylenme yapan bebek battaniyesi çeşitleri ise bebeğinizinde alerjik reaksiyonlara sebebiyet vereceğinden dolayı uykusunun kaçmasına ve gün boyu huzursuz hissetmesine de neden olabilir. 

Öte yandan doğru battaniye modelleri seçmenin bir diğer önemli noktası da kaliteli materyallere önem vermektedir. Kalitesiz ve içeriği kimyasal ile yüklü olan kumaş ya da ürün türleri son derece zararlıdır. Bu sebeple de bebeğinize bir bebek battaniye ürünü seçerken mutlaka kumaşına, kalınlığına ve aynı zamanda da kalitesine dikkat etmeniz gerekir. 

Bebek Battaniyesi Nasıl Yıkanır?

Bebek battaniyesi yıkarken öncelikle mutlaka kullanacağınız temizlik ürünlerinin içeriğinden haberdar olmanız gerekmektedir. Birçok çamaşır ve yüzey temizleme ürünleri ağır kimyasallar ve kanserojenler içermektedir. Ve bu maddeler dayanıklı olan yetişkin cildine bile zarar verebilirken, bebeğinizin hassas cildi için çok daha sağlıksız ve tehlike arz eden ürünler diyebiliriz. Bu nedenle de bebeğinizin battaniye modelleri yıkanırken kullanacağınız çamaşır temizleme ürünlerinin ve deterjanların içeriğinin doğal, bitkisel ve sağlıklı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. 

Bebek battaniye modelleri yıkarken aynı zamanda da yoğun esans ve parfüm içeren, ağır kokulu yumuşatıcı ürünlerinde de uzak durmanız bebeğiniz için çok daha sağlıklı olacaktır. Bu nedenle de kullandığınız her ürünün kokusuz ve doğal olması her açıdan daha faydalıdır. Bebek battaniyeleri genellikle hassas ayarda ve düşük devirde sıkma ayarında yıkanabilir. Kurutma işlemini doğal güneş ışığında yaptığınızda ise bebek battaniye ürününü doğal yollardan dezenfekte de edebilmiş olursunuz. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir