Abiye Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

abiye saç modelleri

Özel gecelerde, mezuniyetlerde, düğünlerde veya resmi etkinliklerde giydiğimiz şık abiyeler kadar abiye saç modelleri de önemlidir. Doğru seçilmiş bir saç modeli, kıyafetinizi tamamlayarak sizi geceye hazır hale getirecektir.

Abiye Saç Modelleri Arasından Topuz Modelleri

En beğenilen abiye saç modelleri ve nasıl yapıldıkları hakkında bilgiler şöyle sıralanabilir:

  • Klasik Topuz: En sık tercih edilen modellerden biridir. Saçınızı sıkı bir at kuyruğu yaparak başınızın tepesine doğru toplayın. Daha sonra saçınızı bu kuyruk etrafında döndürerek topuz şekli verin ve tel tokalarla sabitleyin.
  • Dağınık Topuz: Özellikle genç kadınlar arasında popülerdir. Saçınızı önce hafifçe kabartın. Ardından parmaklarınızla rastgele bir şekilde toplayarak başınızın arkasında dağınık bir topuz yapın.
  • Taç Örgü: Saçınızın bir yanından başlayarak, başınızın etrafında taç şeklinde örgü yapın. Örgüyü saçınızın diğer yanında sonlandırarak tokalarla sabitleyin.
  • Balıksırtı Örgü: İki eşit parçaya ayırdığınız saçınızın her iki tarafını da balıksırtı şeklinde örün. İki örgüyü arkada birleştirerek şık bir model elde edebilirsiniz.
  • Hollywood Dalgaları: Özellikle retro elbiselerle mükemmel uyum sağlar. Kalın maşa ya da saç maşası kullanarak saçınıza bukleler verin. Daha sonra buklelerinizi yana doğru tarayarak dalgaları belirginleştirin.
  • Doğal Bukleler: Saçınızı orta kalınlıkta bir maşa ile buklelere ayırın. Sonra parmaklarınızla hafifçe dağıtarak doğal ve havalı bir görünüm elde edin.

Abiye Saç Modelleri İçinden Düz Saçlar

Abiyelerin üzerine şu saç şekillerini tercih edebilirsiniz:

  • Ultra Düz: Saç düzleştirici ile saçınızı kökten uca doğru düzleştirin. Saç serumu ile parlaklık kazandırabilirsiniz.
  • Yandan Ayrık Düz Saç: Saçınızı bir yandan ayırarak düzleştirin. Yandan ayırık model, özellikle abiye elbise modelinizin omuz detaylarını ön plana çıkarmak istediğinizde idealdir.

Özel günlerde tercih edeceğiniz saç modeli, kıyafetinizin tarzına, yüz şeklinize ve kişisel zevkinize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önerilen bu modeller arasından size en uygun olanını seçerek, gecenin en şık kadını olabilirsiniz! Saçınızın üst kısmını hafifçe toplayarak topuz yapın. Geriye kalan saçınızı serbest bırakın. İsterseniz bu serbest bıraktığınız kısmı dalgalandırarak bohem bir hava katabilirsiniz. Saçınızın bir kısmını ince örgüler halinde yapın ve bu örgüleri arkada toplayarak bir topuz yapın. Geri kalan saçlarınızı doğal bırakabilirsiniz. Yüksek at kuyruğu özellikle genç ve enerjik bir görünüm arayanlar için idealdir. Saçınızı başınızın tepesinde sıkıca toplayarak yüksek bir at kuyruğu yapın. Bu model, yüzünüzü daha genç ve taze gösterir. Düşük at kuyruğu daha klasik ve zarif bir görünüm için saçınızı ensenizin hemen üstünde toplayarak düşük bir at kuyruğu yapabilirsiniz.

Abiye Saç Modelleri ve Aksesuar Kullanımı

Taç ve bandana özellikle yaz aylarında tercih edebileceğiniz bu aksesuarlar, saçınıza renk ve hareket katar. Özellikle basit ve sade elbiselerle, saçınızı ön plana çıkarmak için birebirdir. Şık tokalar özellikle son yıllarda popüler olan incili, taşlı veya metal tokalarla saçınıza şıklık katabilirsiniz. Bu tokalar, basit bir saç modelini bile öne çıkarabilir.

Pixie model özellikle kısa saçlı kadınların tercih edebileceği bu model, saçınıza hafifçe şekil vererek abiye kıyafetlerle bile uyum sağlayabilir. Bob kesim omuz hizasında ya da biraz daha kısa olan bu saç modelini, düz ya da hafif dalgalandırarak abiye elbiselerinizle kombinleyebilirsiniz. Son olarak, özel günlerinizde saç modelinizi seçerken, yüz şeklinizi, elbisenizin modelini ve genel tarzınızı göz önünde bulundurarak en uygun modeli seçmeye çalışın. Eğer bir modelde kararsız kaldıysanız, bir kuaförden profesyonel yardım almak da iyi bir fikir olabilir. Abiyeleriniz içinse Deep Atelier web sitesini inceleyebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir