Bebek havlu çeşitleri, bebeklerin banyosu için oldukça önemli bir gerekliliktir. Bebek bornoz ve havluları banyo sonrası bebeklerin ıslak kalmaması ve daha rahat etmeleri için alınması gereken ilk ihtiyaçlardandır. 

Bebek havlu seti gibi ürünleri temizlerken son derece dikkatli olunması gerekir. Özellikle de hassas bir cilde sahip olan bebekler için bebek bornoz takımı yıkarken kullanılan deterjanların özenle seçilmesi gerekir. Hatta mümkün olduğunca deterjan kullanılması da önerilmemektedir. Çocuk bornoz ürünleri yıkanırken bitkisel temizlik ürünlerine yönelmek oldukça sağlıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca bebek bornoz seti temizlerken bornozların deforme olmaması açısından mutlaka dikkatli bir şekilde yıkanmaları gerekir. Fazla sıcak suda yıkanan erkek ya da kız çocuk bornoz ürünleri deforme olabilir. Öte yandan yüksek ısı kız ya da erkek çocuk bornoz ürünlerinde renk değişimine de neden olabilir. 

 

Bebek Bornozu Ütülenir Mi?

 

Bebek bornoz ürünleri bebeklerin sağlığı için elbette ütülenebilir. Bebeklerin hassas cilt ve vücut yapısı sebebi ile mümkün olduğunca steril ürünler kullanması tavsiye edilir. Yoğun ısıda buhar kullanarak bebeklerin bornoz seti ürünleri dezenfekte edilebilir. Bebeklerin dış etkenlere karşı savunmasız olan vücutlarını bakterilerden korumak için mutlaka bu tarz durumlara dikkat etmek gerekir. Bebeklerin sağlığı için aynı zamanda da bebek giyim ürünlerini de mutlaka yıkayarak giydirmeniz önemlidir. Yıkanmadan bebek giyim ürünlerini kullanmak bebeğinizin cildi için sağlıklı olmayacaktır. 

Bornoz Takımı Nasıl Seçilir?

 

BEBEK HAVLU

Bebek bornoz takımı seçerken bebeğinizin konforu önceliklidir. Bebeklerin rahat etmeleri için seçeceğiniz bornoz takımları öncelikle mutlaka yumuşak dikişli ürünler olmalıdır. Sert dikişli bornoz takımı çeşitleri bebeğinizin cildini çizebilir ve huzursuz edebilir. Öte yandan alacağınız bornoz takımı mutlaka sağlıklı bir kumaş türünden üretilmiş olmalı ki bebeğinizin cilt sağlığı korunsun. Bebekler için son derece sağlıklı olan pamuklu veya bambu gibi kumaş türlerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca keyifli bir banyo sonrası bebeğinizin daha rahat edebilmesi için de mutlaka alacağınız bornoz seti bebeğinizin vücut ölçülerine uygun bir bedende olmalıdır. Bebeğinize en doğru bedende bornoz takımları seçerek konfor sunabilirsiniz. 

 

DİĞER YAZILARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir