ERKEK TAKIM ELBİSE NASIL SEÇİLİR?

Takım elbise seçiminde kumaş, kesim, renk ve model tercihi son derece büyük bir öneme sahiptir. Takım elbise seçerken daha iyi görünmeniz ve kıyafetin içerisinde gün boyu rahat etmeniz açısından öncelik vermeniz gereken bazı hususları sizlerle paylaşıyoruz.

  • Erkek takım elbise modellerine bakarken size en uygun kumaş seçimini yapmak önemli bir yere sahiptir. Kış aylarında yünlü kumaşlardan üretilen erkek takım elbise modelleri giymek daha rahat bir kullanım sağlarken yaz mevsimi için keten ya da pamuklu kumaşlara yönelebilirsiniz.

  • Tek düğmeli veya dilerseniz klasik kesim bir takım elbise alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey üzerinizde en çok hangi tarzın iyi duracağını bilmenizdir. Model için de karar vermeden önce farklı kesimleri mutlaka üzerinizde görmeniz gereklidir. Hiç yakışmayacağını düşündüğünüz bir takım elbise bile üzerinizde muhteşem görünebilir.

  • Öncelikle alacağınız takım elbise veya damatlık modelleri mutlaka ceket kısmında kalçayı örtecek boylarda kesime sahip olmalıdır. Kol boyunun ve omuzlarının vücudunuza en iyi şekilde oturduğundan emin olmanız gerekir.

  • Çoğunlukla pek önemsenmeyen diğer bir unsur da takım elbisenin ceketinden çıkan gömlek manşeti görüntüsüdür. Aslında gömlek manşetinin avucunuzun içinden aşağıda durması ya da dirsek kemiğinizden yukarıda olması tasarım açısından hatalıdır ve maalesef kötü bir görüntüye sebep olur. Gömlek ve ceketin kolları arasında yaklaşık 1 cm kadar mesafe olması bu durum için yeterlidir.

EN ŞIK TAKIM ELBİSE MODELLERİNİ İNCELEYİN

Erkek takım elbise modellerini özel günlerde, davetlerde veya düğünlerde giyebilirsiniz. Son derece şık bir kombin çeşidi olan erkek takım elbise çeşitleri hem rahat hem de gösterişli tarzı sayesinde çok uzun yıllardır popülaritesini kaybetmeyen bir giyim ürünü olmayı başarmıştır.

Çeşitli aksesuarlar ile daha da şık hale getirilebilen takım elbise modelleri birçok çarpıcı ve yenilikçi tasarımı ile fark yaratıyor. Takım elbise modellerini seçerken aynı zamanda da elbiseniz ile uyumlu bir ayakkabı ile de görünümünüzü daha da gösterişli ve şık bir hale getirmeniz mümkündür. Gün boyu hem rahat edeceğiniz hem de son derece şık görüneceğiniz takım elbise modellerini şimdi inceleyin!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest