Kemer kumaş veya deriden üretilip bele dolanarak kullanılan, bir toka ile üzerinde açılmış olan deliklere tutturulan bir bel bağıdır. Kemer günümüzde pantolon veya etekleri bele tutturma amacından çok aksesuar ve stili tamamlayıcı bir öğe olarak kullanılmaktadır.

Zaman içerisinde kemer tokası kemeri tutturma işlevinin yanında kemeri süsleme amacıyla da kullanılmaya başlanmıştır. İşlevinin değişmeye başlamasıyla kemer tokalarının şekli ve boyutu da değişmiştir.  Günümüz kadın modasında büyük tokalı bayan kemer daha çok tercih edilmektedir. Nedir bu büyük tokalı kemer birlikte inceleyelim.

Büyük Tokalı Kadın Kemer Modelleri

Kemer günümüz modası içerisinde kıyafeti bele tutturma işlevinin yanında modaya uyum sağlamaya da başlamıştır. Modanın değişip gelişmesi ile birlikte her yıl farklı kemer modelleri ve kemer tokaları daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise büyük tokalı bayan kemer modası mevcuttur.

Büyük tokalı kemer, klasik kemer tokalarının aksine daha büyük ve göze çarpan boyutlarda üretilerek kemerlerde aksesuar olarak kullanılmaya başlanmış, böylece kemerin bir kombinde daha çok göze çarpmasını sağlamıştır. Genelde kombinlerde pek de göze çarpmayan adete görünmez olan kemerler, büyük tokalı kemer kullanımı ile kemerin yeri ve önemi artmıştır.

Büyük tokalı bayan kemer modellerinde en çok deriden üretilse de günümüzde desenli derilerden, metalden, hasırdan, kumaştan ve şeffaf plastikten de üretilmeye başlanmıştır. Çeşitli malzemeler ile üretilmesi kemer kullanımının zaman içinde ne kadar önem kazandığını da gözler önüne sermektedir.

Büyük tokalı kemer modasında genel olarak tokalarında klasikleşmiş kemer tokası şeklinin yanında markanın logosu da kullanılmaya başlanmıştır.  Büyük tokalı bayan kemer modellerinde genellikle incili tokalar, kare veya oval tokalar, birbiri içine geçmiş çemberler ya da tek çember, harfler, değerli ve renkli taşlar da kullanılmaktadır.

Still Durağı Farkıyla Büyük Tokalı Bayan Kemer

Sitemizde yer alan onlarca çeşit büyük tokalı bayan kemer modeli arasından sizin tarzınıza ve kombininize en uygun modeli seçerek alışverişe başlayabilirsiniz. Sitemiz güvencesi ile aynı gün kargolanan büyük tokalı kemer ile şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Mutlu ve keyifli alışverişler dileriz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest