BEBEK HAVLULARI NASIL DEZENFEKTE EDİLİR?

Bebeğinizin dünyaya ilk geldiği andan itibaren her tür tehlike ve zarardan korunması için elinizden gelenin fazlasını yaparsınız. Narin ve hassas bedenine gereken tüm ehemmiyeti gösterirken aynı zamanda da onun sağlığı için dikkat etmeniz gerekenleri de göz önünde bulundurmanız bu noktada çok önemlidir.

Sıkça nemli kalan ve bakteri üretimi çok daha kolay olan bebek havlu ürünleri öncelikle kullanılmadan önce mutlaka yıkanmalıdır. Peki ardından kullanım aşamasındayken nasıl düzenli olarak bebek havlu modelleri dezenfekte edilir biliyor musunuz?

Bebek banyo havlusu çeşitlerini dezenfekte etmek aslında oldukça kolay ve pratiktir. Bu noktada aslında dikkat etmeniz gereken tek nokta bebeğinizin bebek havlu ürünlerini dezenfekte edip sağlığını korumak istersen, kimyasal ürünler kullanarak tekrar sağlığını tehlikeye atmamaktır. Birçok kişi giyim ürünlerini veya evini dezenfekte etmek amaçlı bolca çamaşır suyu kullanır, fakat çamaşır suyu içerisinde birçok zararlı kimyasal madde bulunduğunu unutmamakta fayda vardır. Bebeğinizin bebek banyo havlusu ürününü dezenfekte etmek için ağır kimyasallar içeren bu tarz çamaşır suyu gibi ürünleri kullanmak yerine sirke, karbonat, limon gibi doğal dezenfektanları kullanabilirsiniz.

Dilerseniz ütü buharı ve yüksek ısı kullanarak da bebek bornoz ve havlu ürünlerini kolaylıkla bakterilerden arındırma imkanına da sahipsiniz.

Bebek Banyo Havlusu Nasıl Seçilmeli?

Bebek banyo havlusu ve bebek bornoz ürünlerini seçerken bebeğinizin cildi ile uyumlu kumaşlardan üretilmesine ve dokusunun yumuşak olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı bebek bornoz seti ürünleri bebek cildi için fazla sert olan kumaşlara sahip olabilir, bu nedenle de bebeğinizin cildinde tahrişe sebep olacak sertlikte kumaşlara sahip bebek havlu modelleri almamanızı tavsiye ederiz.

Öte yandan bebeğiniz için seçeceğiniz bebek bornoz takımı ürünlerinin mutlaka doğal içerikli kumaşlara sahip olması ve sağlıklı olması gerekmektedir. Sağlıklı, pamuklu ve nemi içine hapsedebilen, kolayca suyu emen bebek banyo havlusu ürünlerini tercih etmeniz bebeğiniz için çok daha sağlıklı ve kullanışlı bir seçenek olacaktır.

Ayrıca bebek banyo havlusu seçimlerinizde bebeğinizin vücut ölçülerine uygun boyutlarda ürünler seçmeniz bebeğinizin banyo sonrası çok daha rahat etmesini sağlayacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest